lithium baterie, lithium, Mexiko, naleziště lithia

Kanadská spoločnosť vybuduje továreň v Brandenbursku na spracovanie lítia. Bude dodavateľom pre Teslu

Spoločnosť Rock Tech Lítium má v pláne vybudovať továreň na výrobu hydroxidu lítneho neďaleko nemeckej metropoly Berlína. Fabrika za viac ako pol miliardy dolárov by mala začať prevádzku v roku 2024.

Továreň, ktorá bude spracovávať lítium pre ďalšiu výrobu batérií pre elektromobily, vyrastie v meste Guben. To leží asi 90 minút autom od miesta, kde americká automobilka Tesla buduje svoju gigafactory. V rozhovore pre agentúru Reuters to oznámil brandenburský minister hospodárstva Jörg Steinbach. Uviedol, že sa na tom brandenburská vláda dohodla s kanadskou spoločnosťou Rock Tech Lithium.

Investícia má dosiahnuť asi 544 miliónov dolárov a ročná produkcia hydroxidu lítneho sa vyšplhá až na 24 tisíc ton. To má byť dostatočné množstvo na výrobu okolo pol milióna lithium-ionových batérií pre elektromobily. „Brandenbursko bude mať celý reťazec výroby elektrických vozidiel, od spracovania nerastných surovin cez výrobu batérií elektromobilov až po ich recykláciu,“ povedal Steinbach. Prevádzka továrne na spracovanie hydroxidu lítneho by mala začať do troch rokov.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *