kryptomeny

Juhokórejská Shinano Bank buduje platformu pre spustenie CBDC

Bankový dom Shinano Bank buduje blockchainovú platformu, ktorá má slúžiť ako infraštruktúra pre prevádzkovanie takzvanej CBDC kryptomeny. Teda digitálnu menu zaštítenú centrálnou bankou.

Shinano Bank má v projekte slúžiť ako sprostredkovateľ, ktorý bude pomáhať digitálnemu wonu do obehu. Projekt CBDC je v Južnej Kórei v prípravnej fáze a Shinano Bank sa na ňom podieľa. Podľa jej zástupcov by kórejská centrálna banka mala v dohľadnej dobe oznámiť, akým spôsobom bude digitálny won uvádzaný do obehu. V hre tak je stále aj variant, že Bank of Korea nebude žiadneho sprostredkovateľa potrebovať, s čím ale Shinano Bank zjavne príliš nepočíta.

Z úst guvernéra Bank of Korea Leea Ju-Yeol ale vo februári zaznelo, že projekt CBDC by sa nemal uponáhľať. Digitálnu menu zaštítenú centrálnou bankou je vraj lepšie spustiť správne než rýchlo. Ponáhľať sa vraj nie je dôvod ani v kontexte toho, že sa na spustenie vlastnej digitálnej meny chystá tiež čínska centrálna banka. Bank of Korea vraj projekt pre vlastnú CBDC pripravuje už od roku 2018 a pilotná prevádzka by mohla byť spustená v neskorých mesiacoch tohto roka.

 

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *