Litium

Indonézia vybuduje linku na výrobu lítiových anód. Krajina sa chce stať veľmocou vo výrobe elektromobilov

Hoci Indonézia nemá vlastné bane na lítium, plánuje vybudovať ďalší závod na spracovanie tohto dôležitého kovu na výrobu elektrických vozidiel. Výstavba sa má začať v januári a závod bude mať kapacitu 80 000 ton spracovaného lítia ročne.

Ďalší kus batériového priemyslu

Indonézia začne stavať linku na spracovanie lítia na výrobu anód. Ide o ďalší dielik v skladačke s názvom „batériový priemysel“. Indonézia už spracováva nikel, ktorý zakázala vyvážať v surovom stave. Výroba lítiových anód bude prepojená s ďalšou linkou na spracovanie lítia (hydroxidu lítneho), ktorú už investori budujú v Indonézii. Plánovaný závod bude schopný spracovať až 80 000 ton lítia a výstavba sa začne v januári, tak uviedol pre agentúru Reuters Septian Hario Seto, námestník indonézskeho ministra pre námorné a investičné príležitosti.

Superveľmoc vo výrobe batérií

„Budujeme ekosystém, nechceme spracovávať len kobalt a nikel,“ povedal. Indonézia však nemá vlastnú ťažbu lítia a Seto neuviedol, odkiaľ Indonézia plánuje získavať potrebnú surovinu. Napriek tomu sa chce stať veľmocou nielen vo výrobe komponentov pre batérie do elektromobilov, ale aj samotných elektromobilov.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *