hongkong, ázia

Hongkonské akcie oslabili siedmykrát v rade. Tiež kvôli zasadnutiu amerického Fedu

Akcie na burze v Hongkongu oslabovali siedmy deň v rade. To je najdlhšia „šnúra“ od júla. Oslabovala aj burza v Šanghaji, avšak pod vplyvom dát, ktoré nasvedčujú spomaleniu čínskej ekonomiky.

Burza v Hongkongu uprostred prvého novembrového obchodného týždňa oslabila. Hoci len nepatrne. Index Hang Seng stratil 0,3 percent, index zahŕňajúci segment čínskych firiem potom len o 0,1 percent. Ide o siedmy pokles v rade, čo je najdlhšia nepretržitá šnúra poklesov od júla tohto roku.

Investori totiž s predstihom reagovali na očakávané oznámenie americkej centrálnej banky o postupnom utlmovaní programu na odkúpenie dlhopisov a hypotekárnych záložných listov. K nemu nakoniec Fed skutočne dospel, keď uviedol, že objemy nákupov sa budú počnúc polovicou novembra znižovať o 15 miliárd dolárov mesačne.

Oslabovala aj burza v Šanghaji, ktorá počas stredy odpísala 0,2 percent meraných súhrnným indexom. Index CSI300 zahŕňajúci iba najlikvidnejšie tituly, stratil 0,39 percent. Tu investori reagovali na informácie, podľa ktorých sa začínajú v čínskej ekonomike presadzovať tlaky na oslabenie celkového dopytu v ekonomike.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *