Google chce byť taktiež bankou

Technologický gigant zo skupiny Alphabet má v pláne začať budúci rok ponúkať bežné účty. Pomáhať mu má Citibank.

Ak Google dotiahne svoj zámer do úspešného konca, bude prvý z technologických gigantov, ktorý vstúpi na trh retailového bankovníctva. Predchádzajúce prípady sa totiž vyznačovali tým, že klientom ponúkali len kreditné karty alebo digitálne platformy pre platobný styk. Google sa však chce stať v rámci svojho projektu s označením Cache skutočnou bankou.

„Skúmame, ako by sme sa mohli zaradiť po boku bežných bánk a ponúknuť skrze našu platformu Google Pay klientom bežný bankový účet,“ uviedol hovorca spoločnosti Google pre agentúru Reuters. Google sa zároveň dušuje, že v súvislosti so svojím prípadným podnikaním na bankovom trhu rozhodne nemieni predávať dáta svojich existujúcich klientov.

Technologická spoločnosť bude musieť ešte vyhovieť príslušným reguláciám. Okrem toho musí presvedčiť dostatočný počet klientov o tom, že skutočne dokáže fungovať ako banka. Existuje totiž riziko, že sa zopakujú predchádzajúce neúspešné pokusy spoločností Apple a Facebook, ktoré narazili najmä na nedôveru ľudí v to, že sú schopné dostatočne zabezpečiť ich dáta.

2 komentáre

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *