európska únia, európa, eu

Európske akcie spevnili a priblížili sa historickému maximu

Európskym akciovým trhom pomohli najmä komoditné tituly, technológie a výrobcovia automobilov. Frankfurtská burza dokonca posilnila najviac za posledných sedem dní. Paneurópsky index STOXX 600 takmer vyrovnal svoj historický rekord.

Európske akcie merané indexom STOXX 600 v stredu posilnili o 0,8 percenta. Paneurópsky akciový index zakončil stredajšie seansu len o pár desatín pod svojím historický maximom, ktoré sa nachádza na necelých 460 bodoch.

Trhom v Európe najviac pomohli komoditné a technologické tituly, ale aj akcie firiem z automobilového priemyslu. Akcie najhodnotnejšej európskej technologickej spoločnosti SAP posilnili o 3,5 percenta. Francúzska pološtátne energetická spoločnosť EDF potom pridala rovné dve percentá po tom, čo zlepšila svoj celoročný výhľad pre tohtoročné finančné výsledky.

Opačným smerom sa potom vydali akcie spoločností podnikajúcich v cestovnom ruchu a voľnočasových aktivitách. Sektor odpísal 1,5 percenta po tom, čo Svetová zdravotnícka organizácia varovala vlády pred predčasným uvoľňovaním protiepidemických opatrení. To nakoniec mierne schladilo optimizmus aj v ostatných segmentoch akciových trhov.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.