dolar, americké akcie

Dolár zastavil prepad. Investori sú pred zahájením výsledkovej sezóny optimistickí

Americký dolár počas pondelkového obchodovania spočiatku mierne oslaboval, potom ale umazal straty. Zastavil tak niekoľkodňový prepad a vyviezol sa na vlne optimistických očakávaní týkajúcich sa americkej ekonomiky.

Index amerického dolára voči košu šiestich hlavných svetových mien najprv oslaboval, aby počas pondelňajšieho popoludnia skoro všetky svoje straty vymazal. Dolár nakoniec skončil slabšie len o sedem stotín percenta. Fakticky tak zastavil niekoľkodňový prepad. Investori totiž začali kupovať aktíva denominované v rizikovejších menách, pretože uverili, že koronavírusová pandémia už kulminovala.

Lenže v pondelok popoludní kalifornský guvernér Gavin Newsom predstavil pomerne tvrdé proti epidemické opatrenia, ktoré sa budú vzťahovať na koronavírusom najviac postihnuté okresy Kalifornie. Po novom sa musia uzavrieť reštaurácie, kostoly, posilňovne a kadernícke salóny. Dolár na to zareagoval posilnením, nakoľko investori ho začali uprednostňovať pred rizikovejšími aktívami, ako sú napríklad akcie.

Pomohla mu tiež očakávania spojené s nadchádzajúcou výsledkovou sezónou, kedy jednotlivé firmy budú zverejňovať svoje finančné dáta za druhý kvartál. Počas tohto týždňa taktiež dôjde k uverejneniu ukazovateľov, ktoré napovedia, v akom stave sa nachádza americké hospodárstvo.

 

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *