akcie

Čínske akcie sa odrazili od 15-mesačného minima. Pomohla výzva štátnych médií

Akcie na burze v Šanghaji sa v polovici posledného januárového týždňa odrazili k rastu. Hlavný aj súhrnný index v stredu pridali 0,7 percenta.

Investorov na šanghajskej burze začiatkom týždňa ovládli obavy z blížiaceho sa zasadnutia Federálneho rezervného systému, od ktorého sa očakávajú bližšie informácie k plánovanému sprísňovaniu menovej politiky. Parket v Šanghaji sa tak zviezol na vlne obáv, ktorá sa prehnala prakticky všetkými významnými akciovými trhmi.

Upokojenie možno paradoxne priniesli čínske štátne médiá. Apelovala totiž na finančné inštitúcie, ktoré na burze obchodujú, aby sa pokúsili zaistiť stabilitu ako pre kapitálový trh samotný, tak pre jeho ďalší vývoj.

Na apel najviac zareagovali segmenty strojárenského priemyslu a energetiky. Akcie týchto firiem posilnili o dve percentá. Opačným smerom sa ale vydal farmaceutický sektor, ktorý bezmála dve percentá odpísal. Čínske zotavenie sa prenieslo aj na burzu do Hongkongu, ktorá v stredu spevnila o 0,19 percenta, merané indexom Hang Seng. Technologický sektor pridal bezmála jedno percento.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *