hongkong, ázia

Burzy v Číne, Hongkongu aj Japonsku v pondelok klesali. Región zachraňovala India

Sklamanie v podobe pomalšieho než očakávaného rastu priemyselnej produkcie a maloobchodných tržieb v Číne zariadilo pokles búrz v Šanghaji i Hongkongu. Nadol sa vydali aj akcie v Tokiu, kde neodolali obavám z dopadov nepriaznivého vývoja epidémie koronavírusu.

Hlavný index šanghajskej burzy CSI300 uzavrel pondelkové obchodovanie slabšie o 0,1 percenta. Nadol ho ťahali najmä priemyselné a ťažobné tituly, ktoré odpísali 1,11 a 2,83 percenta. Burza v Šen-čene uzavrela dokonca o 0,63 percenta nižšie, keď ho nadol tlačili technologické akcie.

Podobne zlá nálada panovala tiež v Hongkongu. Tu súhrnný index Hang Seng oslabil o 0,8 percenta, na čom sa podpísal najmä sektor informačných technológií a tiež subindex sledujúci vývoj čínskych firiem. V oboch prípadoch sa prejavila horšie než očakávané dáta o vývoji čínskeho priemyslu a maloobchodných tržieb.

Tokijský index Nikkei počas pondelka stratil do konca 1,62 percenta, čo je najhlbší jednodňový prepad od konca júla. Japonsko sužuje neutešený vývoj epidémie koronavírusu, ktorá zostáva silná najmä kvôli pomalému priebehu očkovania. Región tak zachránila India, kde na burze v Bombaji posilnila o 0,26 percenta. Zaslúžili sa o to akcie firiem, ktoré ťažia a spracovávajú priemyselné kovy.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *