Boeing ožíva

The Boeing Company (NYSE)

  • Seaport Global Securities doporučuje k 8.6.2020 BUY pre akcie BA (finviz.com)
  • Cieľová cena je 277 USD za akciu podľa serveru tipranks.com (tipranks.com)
  • 6 analytikov serveru tipranks.com by akcie BA kúpilo (tiprans.com)
  • V období od 23.6.2020 do 29.6. 2020 sa zvýšila cena akcií BA z 188,39 USD na 194,42 USD (yahoofinance.com)
  • Spoločnosť Boeing Co od pondelka spúšťa sériu kontrol s upravenými 737 MAX pod dohľadom regulátorov leteckej dopravy (reuters.com)

Boeing a jeho dcérine spoločnosti spoločne navrhujú, vyvíjajú, vyrábajú, predávajú, poskytujú služby a ďalej tiež podporujú komerčné tryskové letúny, vojenské lietadlá, satelity, raketovú obranu, systémy kozmických letov a odpaľovacích zariadení a služby po celom svete. Celá spoločnosť je rozdelená do štyroch segmentov: Commercial Airplanes; Obrana, vesmír a bezpečnosť; Globálne služby; a Boeing Capital. Spoločnosť bola založená v roku 1916 a jej sídlo nájdeme v Chicagu v Illinois.

Spoločnosť Boeing zahájila spoločne s federálnou leteckou správou mnoho letov, na ktoré sme dlho čakali. Cieľom letov je otestovať, či je 737 Max, ktorý utrpel dve smrteľné havárie, bezpečný.

Testovanie bolo naplánované na tri dni, prvý deň bol uzatvorený testovacím lietadlom Max 7, ktoré pristálo v Boeing field v 14:16 v Seattli. Pilot FAA behom letu zdieľal kontrolu s členom posádky spoločnosti. Letoví nadšenci v pondelok v reálnom čase pomocou FlightRadaru24 a údajov o rýchlosti letu a nadmorskej výške sledovali lietadlo a jeho manévre (napr. státie) nad centrálnym Washingtonom.

Takéto certifikačné lety slúžia k uzatvoreniu situácie okolo modelu Boeingu, ktorá vznikla v marci 2019 po jeho haváriách. FAA bude veľmi prísne kontrolovať trysky a monitorovacie zariadenia.

„Pre akcie Boeing nie je absolútne nič dôležitejšie než recertifikácia Maxa,“ uviedla na Twitteri Carter Copelandová, analytička spoločnosti Melius Research, reagovala tak na pondelkovú testovaciu reláciu.

Očakávame, že 737 MAX získava povolenie FAA, aby sa mohol vrátiť do komerčných služieb. Podľa Boeingu to vyvolá spory o určení osudu stoviek uzemnených lietadiel.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *