bitcoin, kryptomena

Bitcoin prvýkrát od januára spadol pod 30 tisíc dolárov. Tlak prichádza z Číny

Najpopulárnejšia kryptomena sa počas obchodovania v utorok krátko dostala pod hranicu 30-tisíc dolárov. Stalo sa tak prvýkrát od tohtoročného januára. Oproti svojim historickým maximám, ktoré dosiahla v apríli, jej hodnota klesla na menej ako polovicu.

Za oslabením Bitcoin pod 30 tisíc dolárov stoja podľa analytikov predovšetkým posledné kroky čínskej centrálnej banky. Tá sprísnila svoju politiku voči kryptomenám. People Bank of China vyzvala najväčšie čínske banky a spoločnosti, ktoré sprostredkovávajú platobný styk, aby tvrdšie zakročili proti obchodovaniu s kryptomenami. Ide o doteraz najprísnejšie opatrenia zo strany Pekingu vo vzťahu k digitálnym menám.

Podľa analytikov sa ale fundamenty Bitcoinu nezmenili a tak tejto korekciu neprikladajú príliš vysokú váhu. To sa napokon prejavilo v neskorších hodinách utorkového obchodovania, kedy sa Bitcoin vrátil nad 30tisícovou hranicu a uzatváral mierne vyššiu hodnotu oproti pondelku.

Kryptomeny však nemajú v Číne zelenú. Kryptomenové burzy boli z najľudnatejšej krajiny sveta vytlačené v roku 2017, kedy došlo k sprísneniu pravidiel pre ich fungovanie. Niektoré platformy presídlili do zámoria, čo ale Číňanom v obchodovaní s kryptomenami nezabránilo.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *