Bitcoin má oporu medzi 40 a 43 tisícmi dolárov. Čoskoro môžu na trhu prevládnuť kupci

Bitcoin v poslednom mesiaci prakticky kolíše medzi 40 a 48 tisícmi dolárov. Zdá sa, že väčší pohyb nad, ale aj pod vymedzený interval je v najbližších týždňoch takmer vylúčený, avšak na trhu začínajú pomaly prevládať kupci, ktorí len čakajú na vhodnú príležitosť.

Bitcoin už neklesne

Hoci hodnota Bitcoinu v posledných dňoch klesla z nedávnych úrovní okolo 48 tisíc dolárov na súčasných 42,5 tisíc, ďalší pokles sa najskôr očakávať nedá. Podľa analytikov portálu CoinDesk.com totiž Bitcoin vykazuje silnú rezistenciu proti ďalším výpredajom, keď sa jeho cena dostane do intervalu 40 až 43 tisíc dolárov.

Kupujúci čakajú na príležitosť

Podobnú odolnosť je ale možné pozorovať aj v situácii, keď sa Bitcoin vyšplhá k 48 tisícom a zatiaľ sa zdá, že sa v najbližších dňoch nie je schopný „prestreliť“ vyššie. Inými slovami trh s Bitcoinom vykazuje určitú stabilizáciu práve v cenovom rozmedzí medzi 40 a 48 tisícmi dolárov.

Avšak to by sa mohlo v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov zmeniť. Apríl a najmä máj sú mesiace, kedy Bitcoin má tendenciu silnieť a na trhu sa podľa CoinDesk.com začínajú formovať šiky kupcov, ktorí len čakajú na vhodnú príležitosť.

3 komentáre

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *