tokyo, ázija, japonsko

Ázijské trhy zrazil dole koronavírus. Japonsko možno obmedzí život vo veľkých mestách

Polovica obchodného týždňa priniesla zlú náladu na mnohé ázijské akciové trhy. Akcie v Tokiu, Soule i Hongkongu oslabili, iba Šanghaj vykázal mierny rast.

Investori sa obávajú nárastu nových prípadov nákazy koronavírusu, ku ktorému v posledných dňoch dochádza vo veľkých japonských mestách. Šéf vládnej liberálno-demokratickej strany Toshihiro nedávno vyhlásil, že v prípade ďalšieho nárastu epidémie, je jedna z možností, opäť odložiť olympijské hry v Tokiu.

Práve tokijská burza zaznamenala v stredu prepad asi o dve percentá merané hlavným indexom Nikkei. Japonská vláda zvažuje vyhlásenie stavu nebezpečenstva vo veľkých mestách, čo by dalo úradom v jednotlivých prefektúrach možnosť zaviesť reštriktívne protiepidemické opatrenia.

Vývoj v Japonsku mal ale vplyv aj na sentiment na burzu v Soule, ktorá stratila viac ako 1,5 percenta. Oslabovali akcie technologických firiem ako Samsung, SK Hynix alebo LG Chem, ale aj automobilky Hyundai. Ešte o niečo viac stratil hongkonský index Hang Seng. Z významných ázijských búrz posilňovali iba trhy v čínskom Šanghaji alebo Šen-čene, kde hlavné indexy posilnili o 0,3, respektíve 0,22 percenta.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *