japan, asia, asie, azia

Ázie na začiatku nového obchodného týždňa hľadala nový smer. Hongkong je na jedenásťmesačnom minime

Ázijské akciové trhy vstúpili do nového obchodného týždňa veľmi neisto. Obchodovalo sa len na málo miestach, pretože burzy v Číne alebo Japonsku boli kvôli štátnym sviatkom zavreté.

Centrom pondelkového obchodovania sa tak fakticky stal Hongkong. Lenže akcie na tamojšej burze zažili obrie výpredaje a index Hang Seng oslabil o 3,34 percent. Išlo to najhlbší denný prepad za takmer dva mesiace. Hongkonská burza sa navyše dostala na najnižšiu úroveň za uplynulých jedenásť mesiacov.

Najviac burzu tlačili dole realitné a developerské tituly. Čiastkové indexy mapujúci tento segment trhu stratili viac ako šesť percent. „Nálada na hongkonskej burze je veľmi krehká,“ uviedol pre agentúru Reuters Dickie Wong, analytik spoločnosti Kingston Securities. Investori sa vraj obávajú rizika pádu niektorých čínskych developerov.

Obchodovanie v indickej Bombaji bolo o poznanie menej dramatické. Tamojší akcie hľadali jasný smer, aby nakoniec zakončili o 0,04 percent slabšia v porovnaní s piatkom. Výrazne oslabili akcie firiem zaoberajúcich sa spracovaním kovu, naopak rástli akcie firiem zo spotrebiteľského segmentu. Silneli tiež firmy podnikajúce v hotelierstve.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *