Automobily NIO sú opäť počuť

NIO (NYSE)

  • Cena akcií NIO vzrástla medzi 4. 5. a 3. 6. 2020 zo 3,26 USD na 5,59 USD. (yahoofinance.com)
  • Spoločnos Credit Suisse udáva cieľovú cenu na 12,6 USD za akciu, možné zhodnotenie tak presahuje viac ako 100 %. (finviz.com)
  • Predaje automobilov NIO rástli aj napriek nepriazni spojenej s koronavírusom viac, než predaje iných automobiliek. (investors.com)
  • Behom jediného dňa, od 2. 6. do 3. 6. 2020, vzrástla hodnota akcií o 19,6 %. (investors.com)
  • Goldman Sachs zmenila svoje doporučenie na BUY. (investors.com)

Akcie NIO narástli o 19 % behom jediného dňa, a to v utorok 2. 6. 2020 na 5,6 USD.

Pozícia značky NIO novo sa rozvíjajúcej čínskej automobilky bola podľa Goldman Sachs upevnená silnými tržbami na začiatku roku 2020, podľa ich mienenia to potvrdzuje fakt, že sa stále viac čínskych zákazníkov prikláňa k tejto prémiovej značke vyrábajúcej elektromobily.

„Podľa nášho názoru robustná kvalita ES6 a ES8 v porovnaní s ostatnými prémiovými modelmi EV dostupnými na trhu, spolu s následnými pozitívnymi hodnoteniami zákazníkov, viedla k výraznému prekonaniu dopytu spoločnosti,” dodal  Fei Fang (analytik spoločnosti Goldman Sachs). Podľa jeho odhadov by spoločnosť NIO mohla do roku 2020 zvýšiť svoj obrat na úroveň 10 000 jednotiek mesačne a v roku 2023 predať dokonca 175 000 jednotiek, čím by dosiahli 19 % podiel na trhu prémiových elektromobilov v Číne.

Výrobca prémiových elektrických SUV zo Šanghaja dosiahol podľa Fanga realizovaním dodávok v prvých štyroch mesiacoch medziročný vzrast 37 %. Ďalej poznamenal, že to „zdôraznilo, že čínski spotrebitelia stále viac uznávajú túto novo vznikajúcu značku automobilov.“

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *