bitcoin, kryptomena

Americké ministerstvo financií chystá pravidlá pre stablecoiny. A zišlo sa so zástupcami trhu

Zástupcovia amerického ministerstva financií sa stretli so zástupcami trhu so stablecoinami, aby diskutovali o rizikách a prínosoch rýchlo rastúceho kryptomenového sektora. V hre je totiž regulácia, ktorá má kryptomenu skrotiť do rámca pravidiel.

Kryptomenový trh už je väčší ako dva bilióny dolárov. Z toho asi 125 miliárd predstavuje trhová kapitalizácia stablecoinu. Teda digitálnych mien, ktoré sú zviazané s nejakou tradičnou menou, spravidla americkým dolárom.

Americké ministerstvo financií podľa agentúry Reuters viedlo koncom uplynulého týždňa debatu práve s predstaviteľmi rôznych stablecoinov o prínosoch a rizikách rýchlo rastúcej časti finančného trhu. Úrad Janet Yellenovej by totiž chcel čo najskôr kryptomeny, a v prvom rade stablecoiny, dostať do regulačného rámca.

Agentúra Reuters uviedla, že dvaja z účastníkov schôdzky uviedli, že sa ich ministerskí úradníci pýtali, či by stablecoiny vyžadovali priamy dohľad, obdobný dohľadu nad bankovým sektorom. Diskutovalo sa tiež o tom, ako by regulátor mohol znížiť riziko príliš veľkého počtu ľudí, ktorí by chceli stablecoiny previesť na hotovosť, alebo či by najrozšírenejšie stablecoiny nemali byť kryté nejakými tradičnými aktívami.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *