Americké akcie sa držia na rekordných hodnotách

Hneď začiatkom tohto týždňa sa všetky hlavné akciové indexy v USA dostali na úrovne, kde sme ich mohli vidieť naposledy v januári 2018.

Hlavným motorom rastu titulov združených v indexoch Dow Jones Industrial Average, S&P 500 a Nasdaq je vzrastajúci optimizmus okolo obchodných sporov medzi Spojenými štátmi a Čínou. Na takmer dvojročné maximá sa akcie dostali hneď v pondelok a odvtedy došlo len k nepatrnej korekcii. DJIA sa počas stredajšej seansy pohyboval okolo úrovne 27 500 bodov, S&P nad troma tisíckami bodov a technologický Nasdaq prekročil hranicu 8400 bodov.

Spojené štáty a Čína sa totiž dohodli na odložení zavedenia niektorých ciel, aby sa zvýšila pravdepodobnosť nájdenia zhody v obchodných vzťahoch. Americká strana dokonca hovorí o tom, že dohoda by mohla byť uzavretá ešte v novembri. Pozitívnu náladu trhom prinieslo taktiež nedávne rozhodnutie americkej centrálnej banky FED o znížení úrokových sadzieb. Ide totiž o jasný odkaz   FED-u, že udržanie hospodárskeho rastu a nízkej nezamestnanosti mu stále leží veľmi intenzívne na srdci.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *