Americká ekonomika sa začne prebúdzať v máji a júni, hlási Mnuchin

Podľa amerického ministra financií Stevena Mnuchina má hospodárstvo Spojených štátov silný potenciál sa z krízy zotavovať už v priebehu tretieho štvrťroka tohto roka.

Američania aj celý svet to vraj budú môcť pozorovať po tom, čo sa začne americká ekonomika znovu otvárať počas mája a júna. „Uvidíte, že v júli, auguste a septembri príde skok smerom nahor,uviedol Mnuchin počas nedeľňajšieho interview na televíznej stanici Fox News.

Podľa neho sa ukáže silný dopad biliónov dolárov, ktorými hospodárstvo podporila nielen vláda, ale aj Federálny rezervný systém. „Akonáhle sa znovu rozbehne biznis, uvidíte silu dopytovej strany ekonomiky,dodal minister financií Trumpovej administratívy. Mnuchicn však poznamenal, že odstraňovanie reštrikcií musí byť sprevádzané zvýšeným počtom vykonaných testov na prítomnosť koronavírusu.

V USA po vypuknutí koronaírusovej pandémie požiadalo doteraz o dávky v nezamestnanosti vyše 26 miliónov ľudí. Americký Kongres tiež schválil niekoľko masívnych opatrení na záchranu ekonomiky, ktorých objem dosiahol zatiaľ dva bilióny dolárov. O ďalších stovkách miliárd sa ešte povedú medzi politikmi diskusie. Pokiaľ ale všetko pôjde podľa plánu, Mnuchinove ​​predpovede by nemuseli byť ďaleko od pravdy.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *