šanghaj, čína

Akcie v Hongkongu aj Číne v stredu rástli. Reagovali na americké dáta o inflácii

Obchodovanie na burzách v Číne a Hongkongu sa v stredu nieslo v znamení pomerne silného rastu. Akciové trhy boli ťahané najmä technologickými titulmi. Investori navyše reagovali na utorkové dáta o americkej inflácii.

Burza v Šanghaji meraná súhrnným indexom posilnila o 0,6 percenta, index CSI zahŕňajúci blue-chips akcie následne spevnil o 0,8 percenta. Ešte o niečo silnejší rast počas stredajšieho obchodovania vykázala menšia akciová burza v Šen-čene, ktorej hlavný index pridal bezmála 1,5 percenta. Na oboch čínskych trhoch sa prejavovala dobrá nálada investorov najmä u technologických titulov. Tento segment v Šanghaji spevnil o 1,38 a v Šen-čene dokonca o 2,24 percenta.

Výrazný rast zaznamenala burza v Hongkongu. Jej hlavný index Hang Seng pridal 1,42 percenta. Čiastkový index zahŕňajúci čínske spoločnosti posilnil o 1,37 percenta. Technologický segment rástol  bezmála o 2,5 percenta a akcie spoločností dodávajúcich suroviny pridali dokonca 4,29 percenta. Hongkong reagoval na americké dáta o inflácii, ktoré sa v marci dostali na najvyššiu úroveň od júla 2018. Investori totiž v obavách hľadajú príležitosti, ako svoje peniaze pred rastúcou infláciou v USA ochrániť.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *