Maxbanka logo

Recenzia Max Bank: digitálny finančný partner

V dnešnom dynamickom a prepojenom svete hrajú banky kľúčovú rolu pri utváranie a uľahčovanie finančných aspektov života ľudí. Okrem tradičné rola ochrany vkladov a poskytovanie úverov slúži moderná banky, ako Max banka, formou základného centrá finančných služieb a ponúkajú spektrum produktov, ktoré uspokojujú najrôznejšie potreby.

Banky fungujú ako správcovia osobných financií a poskytujú jednotlivcom bezpečný priestor pre ukladanie, správu a rast ich majetku. Prostredníctvom platforiem internetového bankovníctvo majú dnes ľudia bezkonkurenčná prístup ku svojim účtom, čo umožňuje bezproblémové transakcie a sledovanie ich finančných aktivít v reálnom čase.

Banky navyše prispievajú k podpore hospodárskeho rastu tým, že ponúkajú úverové možnosti podnikom aj jednotlivcom. Slúži ako sprostredkovatelia v globálnom finančným systému a uľahčujú medzinárodná obchod a investície.

V dobe rýchleho technologického pokroku banky pokračujú v inováciách a zavádzajú digitálna riešenie a fintech služby, ktoré zvyšujú pohodlie a finančné gramotnosť. Ako finančná partneri hrajú banky neoddeliteľnú rolu pri posilňovanie postavenie jednotlivcov, podpore hospodárskeho rozvoja a prispievania k celkovému blahobytu komunít.

Po analýze významu banky ako inštitúcia sa pozrime na jednu samostatnú banku, a to na Max Banku.

Obsah recenze – Max Banka

Max Banka – základná informácie

Max Bank vznikla v roku 1991, a ak sa vám jej názov zdá byť neznámy, je to pravdepodobne preto, že sa v priebehu rokov niekoľkokrát vymenovala inak. V roku 2022 došlo ku zmene vlastníka na Banku CREDITAS, ktorá sa rozhodla pre nový názov.

Max banka bola do roku 2022 známa ako Expobank CZ; skôr sa vymenovala InterBanka, BAWAG Bank CZ a LBBW Bank CZ. V nasledujúcich odsekoch sa dozviete, čo táto primárne internetová banka s jedinou pobočkou ponúka, vrátane poplatkov, služieb a tovaru.

Táto banka poskytuje komplexné ponuku finančných služieb pre fyzické aj právnické osoby. Nižšie je uvedený prehľad kľúčových služieb a funkcií Max Bank:

 • Bežné účty: Max Bank ponúka bežné účty pre bežné bankový potreby s možnosťou vedenie účtov v mnohých menách.
 • Šporiaca účty
 • Internetové a mobilné bankovníctvo
 • Pôžičky a úvery: Banka poskytuje rad pôžičiek a úverov, vrátane hypoték, spotrebiteľských úverov a podnikateľských úverov.
 • Max Bank poskytuje klientom so záujmom o investovanie rad finančných produktov a služieb vrátane investičného poradenstvo.
 • Platobné karty: Klienti môžu ľahko vykonávať platby a vyberať hotovosť pomocou debetných a kreditných kariet.
 • Poistenie: Max Max Bank ponúka poistenie, ktoré je súčasťou bankového účtu: Max Bank poskytuje rad foriem poistenie pre individuálne i firemné klientov.

Mohlo by sa vám páčiť: Najlepšie platformy pre P2P Investície – Top 10 Výber pre Úspešné Investovanie

maxbanka, max banka, recenzie, online

Max Banka – ďalšia podrobnosti

Neo bežný korunový účet slúži ako základ pre všetkých ostatné produkty. Účet Neo sa chová podobne ako úplná väčšina ostatných osobných účtov, pretože jeho založenie a vedenie je úplne zadarmo, vrátane väčšiny bežných operácií, a líšia sa tým, že je automaticky úročený 0,5 % denne s mesačným pripisovaním.

Podnikatelia si môžu zriadiť bežný účet tiež vo variante Podnikateľ a Firma. Ak si chcete založiť iný ako korunový účet Neo, Max banka ponúka bežný účet v EUR, USD, GBP, CHF alebo PLN, tento účet je však spoplatnený čiastkou 50 Kč mesačne. S bežným účtom.

Ku každému účtu dostanete základnú kartu Mastercard Standard. Pokiaľ je k účtu Neo vydaná, platobná karta umožňuje bezplatný výber peňazí z akéhokoľvek bankomatu na svete a je možné ju použiť aj na nákup cestovného poistenia. Ak dopredu viete, že budete cestovať do zahraničia častejšie ako raz ročne, využijete najskôr platobnú kartu Mastercard Gold, ktorá je v rámci bežného poistenia chránená do celkovej výšky 6 miliónov Kč, variant Gold je spoplatnený čiastkou 350 Kč mesačne.

Vzhľadom na prakticky úplnú absenciu kamenných pobočiek, v Prahe je v súčasnej dobe iba jedna, je možné účet kompletne zriadiť online pomocou jednoduchého formulára.

Max banka poskytuje aj sporiaci účet v korunách s úrokovou sadzbou 6,01 %, ktorý je možné založiť kedykoľvek a odkiaľkoľvek prostredníctvom internetového bankovníctva. Založiť si môžete aj sporiaci účet v eurách s úrokovou sadzbou 0,75 %. Ďalším prístupom, ako zarobiť peniaze svojimi prostriedkami, je založenie termínovaného vkladu, ktorý môže trvať od 6 mesiacov do 5 rokov.

Znie to naozaj skvele. Ale čo informácie na webu banky a helpdesk?

Mohlo by vás zaujímať: Wonderinterest Trading Ltd. Recenzia

Technická podpora a vzhľad webu Max Banka

Technická podpora a vzhľad webu sú neoddeliteľnú súčasťou záväzku Max Banky poskytovať bezproblémové a užívateľsky prívetivé bankový služby. Banka napĺňa spokojnosť zákazníkov tým, že ponúka robustný kanály technické pomoci. Klienti môžu získať pomoc rôznymi spôsoby, vrátane vyhradených liniek pomôcť, e-mailové podpory a prípadne funkcií formuláre na webových stránkach. Pohotový a kompetentný tím podpory zaisťuje, že sa klientom dostane rýchle pomôcť s akýmikoľvek otázky technickými problémy alebo obavami, s ktorými sa môžu stretnúť pri navigáciu v bankových službách.

Vzhľad webových stránok Max Banky je navrhnutý s ohľadom na užívateľské pohodlie. Webové stránky majú intuitívne rozhranie, ktoré zákazníkom umožňuje ľahký prístup k informáciám o produktoch, službách a podrobnostiach o účte. Navigácia je skutočne veľmi prehľadná, s jasnými ponukami a sekciami, čo používateľom umožňuje rýchlo nájsť to, čo potrebujú. Mobilný odozva zlepšuje dostupnosť a umožňuje zákazníkom spravovať svoje financie na cestách. Na ochranu citlivých informácií sú samozrejme zavedená bezpečnostné opatrenia, ktoré prispievajú k dôveryhodnému prostredie internetového bankovníctvo. Celkovo možno povedať, že kombinácia robustný technické podpory a efektívneho usporiadanie webu podčiarkuje snahu Max Banky poskytovať pozitívne a na používateľa zamerané bankový služby.

maxbanka, max banka, recenzie, online

Online flexibilita – mobilná aplikácia MaxBanky

Vzhľadom na výhradne digitálnemu prístupu Max banky k bankovníctvu neprekvapí moderná internetové bankovníctvo a priamočiara mobilné aplikácie. Po založení účtu získate okamžite prístup do internetového bankovníctvo, ktoré vám umožní všetko vybaviť. Na jednom mieste máte ucelený prehľad o svojich účtoch a transakciách, môžete zadávať platobná príkazy, spravovať trvalé príkazy, platobné karty a zriaďovať alebo rušiť ďalšie položky.

Ak si v mobilnom bankovníctvo aktivujete funkciu rozpoznávanie odtlačkov prstov alebo tváre, môžete tiež schvaľovať transakcie v internetovom bankovníctvo bez zadávania autorizačných SMS kódov. Šikovný mobilné softvér, ktorý si môžete stiahnuť do svojho múdreho telefónu, však slúži viacmenej len na autorizáciu platieb a zobrazení účtov. Internetové bankovníctvo Max Banky ponúka klientom bezkonkurenčná pohodlie a flexibilitu. Vďaka zabezpečenému prístupu kedykoľvek a odkiaľkoľvek môžu klienti bez námahy spravovať svoje účty, prezerať históriu transakcií a iniciovať prevody. Platforma pravdepodobne obsahuje užívateľsky prívetivé rozhranie, ktoré umožňuje bezproblémovú navigáciu a ľahké platby účtov. Aktualizácia a upozornenie v reálnom čase zvyšujú finančná informovanosť. Internetové bankovníctvo Max Banky podporuje ekologické postupy tým, že znižuje potrebu papierových výpisov. Robustný bezpečnostné opatrenia zaisťujú bezpečnosť transakcií a citlivých informácií. Celkovo klienti využívajú moderné, efektívne a bezpečné bankový služby prispôsobené ich vyvíjajúcim sa finančným potrebám.

Prečítajte si tiež: CreditGo.cz – Predstavenie spoločnosti a recenzie

Len na zopakovanie

Ak hľadáte banku, ktorá poskytuje úročený bežný účet a tiež celkom dobré úrokové sadzby na sporiacich účtoch a termínovaných vkladoch, môže byť Max Bank vhodnú voľbou. Musíte si však uvedomiť, že sa jedná o banku, ktorá je iba online, a predpokladajú sa teda vaša potrebné technologické znalosti a skúsenosti.

maxbanka, max banka, recenzie, online

Výhody Max banky

 • štedré úroky na sporenie – bez obmedzenia vyššie zostatku
 • úročené zostatky na bežnom účtu – bez obmedzenia vyššie zostatku
 • moderná online banka pre bežnú klientelu z radov občanov
 • prepracované internetové a mobilné bankovníctvo 

Nevýhody Max banky

 • jediná pobočka v Prahe ( a obmedzené služby na prepážkach Banky Creditas )

Naše Hodnotenie:

Naše hodnotenie