FIO – Recenzia: zaujímavá a bezpečná ponuka [Aktuálne 2022]

V tomto diele recenzií sa budeme venovať FIO banke, ktorá ponúka okrem iného aj on-line obchodovanie s akciami. Ako je to ale s prehľadnosťou webu, aktuálnosťou spravodajstva a kvalitou ponúkaných služieb? Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Prehľadnosť

Web má zaujímavý modro zelený dizajn, ktorý na nás urobil dobrý dojem. Stránky sú spoločné pre klasické bankovníctvo a on-line obchodovanie. Aj vďaka tomuto faktu sú stránky veľmi prehľadné a umožňujú dohľadanie potrebných informácií bez zbytočných komplikácií. Postranná lišta so záložkami je dobré riešenie hlavnej ponuky a jednotlivé záložky sú popísané v pár vetách na uľahčenie výberu.

Spravodajstvo

Spravodajstvo je tu na vysokej úrovni a denne dochádza k jeho aktualizácii. Aktuality sú rozdelené do niekoľkých kategórií, kde nechýbajú správy z burzy, odborné články, analýzy, súhrny z trhu, StockList a ďalšie. Stránka nie je preplnená, ako je tomu zvykom u niektorých konkurenčných webov, čo spríjemňuje jej prehliadanie. Zaujímavý je tzv. StockList, ktorého zjednodušená verzia je hneď na prvej stránke sekcie spravodajstvo. Ide o strednodobé investičné odporúčania.

Služby

Fio banka má svoju vlastnú aplikáciu pre obchodovanie on-line. Aplikácia umožňuje obchodovanie napr.: s akciami, futures, dlhopismi atď. A to na mnohých burzách napr.: ČR, USA, Nemecko. Toto všetko je možné vyskúšať na demo účte, ktorý je úplne bezplatný. Zaujímavou možnosťou je aplikácia Smartbroker, ktorá umožňuje prístup k portfóliu z tabletu. Začínajúci investor rozhodne uvíta vzdelávacie semináre, ktoré sú tiež úplne zadarmo.

Všeobecné informácie

Fio banka má dobrú povesť a funguje v ČR už od roku 1993. Má tu veľa pobočiek, čo veľmi zjednodušuje osobný kontakt a prípadnú dohodu o spolupráci. K dispozícii je aj callcentrum a e-mail. Záverom nemožno inak, než odporučiť túto platformu, na ktorej sme počas našej recenzie nenašli žiadne výrazné nedostatky.

Naše hodnotenie

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *