Dnešná hektická doba bezpochyby prináša aj pozitíva. Ponúka veľmi dobrú škálu príležitostí, ako si relatívne rýchlo zarobiť peniaze. Z našich desiatich najlepších spôsobov, ako rýchlo zarobiť peniaze, si určite každý nájde niečo pre seba.

[TOP 10] Najlepšie pracovné miesta v Českej republike

Aká sú najlepšie pracovné miesta v Českej republike? Podľa prieskumov je najlepšie plateným zamestnaním v Českej republike prezident, ktorý zarába približne 300 000 Kč mesačne. Na druhej strane rebríčka sú napríklad vrátnici alebo čašníci. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepšie platených pracovných miest v Českej republike.

1. Najlepšie pracovné miesta v Českej republike – Maklér

Maklér musí byť oboznámený so svetom investícií, pretože sprostredkúva nákup a predaj finančných nástrojov. Patria sem napríklad akcie, dlhopisy, komodity alebo deriváty.

Maklér je zamestnancom obchodníka s cennými papiermi. Potrebné znalosti takéhoto makléra zahŕňajú právne predpisy a fungovanie trhov.

2. Najlepšie pracovné miesta v Českej republike – IT pracovník

IT môže zahŕňať rôznorodé pracovné pozície, ako sú špecialista, vývojár, projektový manažér, špecialista na cloudové služby a podobne, od čoho sa potom odvíja konečný plat. Platy v tejto oblasti môžu dosiahnuť až stotisíc korún. Tým sa však výhody nekončia, pracovníci IT môžu často pracovať z domu a vzhľadom na neustále rozširovanie sietí budú potrební aj naďalej.

Prečítajte si tiež: Rýchle spôsoby, ako zarobiť peniaze v Českej republike

3. Najlepšie pracovné miesta v Českej republike – Herec

Zábavný priemysel je riskantná, ale v niektorých prípadoch veľmi lukratívna práca. Hercova práca sa však nekončí na divadelných doskách alebo pred kamerou. Účinkovanie v reklamách a na sociálnych sieťach, ako sú Facebook a Instagram, môže tiež výrazne prispieť k hercovmu platu.

4. Najlepšie pracovné miesta v Českej republike – Riadiaci letovej prevádzky

Zodpovednosti. To je jedno slovo, ktoré opisuje prácu riadiaceho letovej prevádzky. Jeho každodenným chlebom je dohľad nad plynulosťou a bezpečnosťou civilnej leteckej dopravy. Jeho plat môže ľahko presiahnuť 150 000 Kč.

Prečítajte si tiež: Rebríček najdrahších NFT

5. Najlepšie pracovné miesta v Českej republike – Obchodný riaditeľ

Zmysel pre stratégiu nesmie chýbať obchodnému riaditeľovi, pretože koordinuje a zodpovedá za rozvoj stratégie spoločnosti. Jeho rozhodnutia potom ovplyvňujú chod celej spoločnosti a určujú výnosy.

6. Najlepšie pracovné miesta v Českej republike – Politik

Verejná osoba, ktorou politik určite je, je v očiach ľudí, obyvateľov, ktorí jeho rozhodnutia sledujú každý deň. Politik aktívne rozhoduje o verejných pravidlách. Stredoškolské vzdelanie sa považuje za nevyhnutnosť, ale v niektorých prípadoch sa môže vyžadovať vysokoškolský diplom.

7. Najlepšie pracovné miesta v Českej republike – Krízový manažér

Ďalším zo zoznamu dobre platených firemných účtov je krízový manažér. Môže zarobiť viac ako 200 000 Kč mesačne. Vzdelanie v tomto prípade nemusí hrať úlohu, ale skutočne dôležité sú skúsenosti krízového manažéra v oblasti fungovania spoločnosti. Bez ohľadu na problém musí byť krízový manažér schopný vytiahnuť spoločnosť z problémov.

8. Najlepšia práca v Českej republike – Zubný lekár

Plat zubného lekára alebo lekára v Českej republike závisí aj od skúseností, platovej triedy a poisťovní. V dnešnej dobe si však ľudia veľmi potrpia na stav svojich zubov, takže o prácu zubára rozhodne nie je núdza. Napriek tomu má zubár zlý imidž medzi tými, ktorí sa boja navštíviť tohto odborníka zakaždým.

9. Najlepšie pracovné miesta v Českej republike – Advokát

Právnické povolanie v sebe spája mnoho zručností. Dobrý právnik musí byť skvelý rečník a asertívny človek. Samozrejmosťou je dobrá znalosť zákonov a iných právnych predpisov. Okrem väčšej praxe a úspešne zložených skúšok sa advokát od bežného právnika líši aj vyšším platom, ktorý môže dosiahnuť až 100 000 Kč.

10. Najlepšie pracovné miesta v Českej republike – Lekár

Lekári sa tešia veľkej spoločenskej prestíži, ktorá je však spojená s veľkou zodpovednosťou za životy ľudí. Lekári budú vždy potrební, preto ich platy v Českej republike môžu dosiahnuť až 100 000 Kč. Napriek tomu je lekár zvyčajne veľmi motivovaný človek, ktorý chce predovšetkým pomáhať ľuďom.

4 komentáre

  1. Spätné upozornenie: [TOP 5] Najdrahšie NFT - Trade Info

Komentáře jsou uzavřeny.