dolar

Záujem investorov o východoázijské vládne dlhopisy sa v septembri zdvojnásobil

Zahraniční investori skúpili počas septembra dlhopisy vlád piatich východoázijských krajín za viac ako miliardu dolárov. Ide tak viac ako o dvojnásobný objem v porovnaní s augustom. Veriteľa do Ázie tiahne vidina vyššieho výnosu aj hospodárskeho oživenia tamojších ekonomík.

Do vládnych dlhopisov Indonézie, Malajzie, Thajska, Južnej Kórey a Indie smerovalo zo zahraničia 1,26 miliardy amerických dolárov. To predstavuje medzimesačný nárast o 157 percent. Vlani však týmto smerom putovalo 2,13 miliardy Podľa analytikov možno tento príliv vysvetliť zmenou štruktúry portfólia zahraničných investorov, ktorí sa zameriavajú na východoázijský región. Počas septembra totiž došlo k čistému odlivu investícií do akcií v týchto krajinách v objeme okolo 6,5 miliardy dolárov. Zahraniční investori tak zrejme teraz uprednostňujú vládne dlhopisy, pri ktorých vidia prijateľnejšií pomer výnosu, rizika a likvidity.

Najväčšia časť čistého septembrového prílevu smerovala do thajských vládnych dlhopisov, a to vyše 800 miliónov dolárov. Asi o 300 miliónov nižší objem potom našiel umiestnenie v indických dlhopisoch, Malajzia a Južná Kórea následne zaznamenali prakticky vyrovnanú bilanciu prílivu a odlivu investícií do vládnych bondov. Iba u indonézskych dlhopisov došlo k väčšiemu čistému odlivu.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.