Pandémia ničí Veľkú Britániu

Palantir Technologies Inc. (PLTR)

  • Spoločnosť PLTR stanovila cieľovú cenu svojich akcií na 13 USD (tipranks.com)
  • Jefferies pridáva k akciám PLTR hodnotenie BUY (finviz.com)
  • Morgan Stanley pridáva hodnotenie Overweight k akciám PLTR (finviz.com)
  • Prebiehajú rokovania medzi Palantir Technologies Inc. a vládou Spojeného kráľovstva o podpore sledovania prípadov Covid-19 (bloomberg.com)
  • Systém PLTR je momentálne využívaný na sledovanie kontaktov nakazených COVID- 19 napríklad v Kolumbii (bloomberg.com)

Spoločnosť Palantir Technologies Inc. rokuje s vládou Veľkej Británie o podpore sledovania kontaktov nakazených COVID-19. Hoci je systém v Spojenom kráľovstve už využívaný, ešte nebola uzavretá žiadna zmluva, a ani akákoľvek dohoda, ktorá by predstavovala oficiálnu spoluprácu. Palantir Technologies Inc. by sa preto mohlo dostať ľahko do problému.

Financial Times v minulosti uviedol, že Palantir už išlo o podporu služieb sledovania kontaktov vo Veľkej Británii. To však hovorca Palantir odmieta komentovať. Palantir už pomáha niekoľkých tuctom krajín s tuzemskou analýzou dát spojených s pandémiou koronavírusu. Softvér spoločnosti zaznamenáva hlásené prípady, sleduje distribúciu lekárskeho vybavenia a predpovedá budúce ohniská nákazy.

Sledovanie kontaktov, ktoré by varovalo ľudí pred možnou nákazou ochorením COVID-19 by mohlo viezť k výraznému zníženiu počtu nových prípadov. Objavila sa však aj negatívna odozva, ktorá kritizuje sledovanie geografickej polohy. To vyvoláva obavy o súkromie. Spojené kráľovstvo už schválilo program test-and-trace. Tento softvér sa však pod technickú výzvu zrútil a vyústil do meškania výsledkov.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *