Nepretržité zvyšovanie dividend spoločnosti IBM

IBM (NYSE)

International Business Machines Corporation (IBM, prezývaná tiež Big Blue), je popredná svetová spoločnosť, ktorej hlavným oborom podnikania sú informačné technológie. Spoločnosť vznikla v roku 1888 a akciovou spoločnosťou sa stala 15. júna 1911. Spoločnosť sa zameriava hlavne na výrobu a predaj počítačového hardvéru, softvéru a poskytovanie služieb. Spoločnosť sídli v Armonku v štáte New York, USA.

Najnovšie prognózy Tip Ranks, ktoré ponúkajú celoročné cenové ciele, ukazujú priemerný cenový cieľ pre IBM, ktorý je 132,36 USD, čo predstavuje 8,32 % navýšenie z poslednej ceny, ktorá bola 122,19 USD a je o 8 % nižšie oproti 52-týždňovému maximu 143,25 USD.

Analytici Tip Ranks ďalej uvádzajú najvyšší cenový cieľ na nasledujúcich 12 mesiacov, a to 150,00 USD.

Nasadenie IBM Cloud Park a modernizáciu podnikov by mala urýchliť aj nová spolupráca medzi (NYSE: IBM) a Persinent system (BSE & NSE: PERSISTENT).

Táto spoločnosť sa zaoberá transformovaním svojho obchodného modelu už od roku 2012. V oblasti umelej inteligencie a cloudových služieb je špecializovaným špecialistom z jediného kontaktného miesta pre všetky potreby IT.

Spoločnosť IBM má stabilný tok dividend čo prispieva k dividendovému výnosu 5,3 %. Takisto má slabý burzový graf a obchoduje pri pomeroch oceňovania za výhodné ceny, ako napríklad 11-násobok koncových výnosov a 16-násobok voľného cash flow.

Od roku 1916 výplaty dividend prichádzajú neprerušene aj napriek hospodárskym problémom, vojnám, ropným krízam, pandémiám alebo zmenám v technológiách. Dividendy spoločnosti sa pravidelne od roku 1995 zvyšujú.

 

3 komentáre

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *