ocel

Najväčší svetový producent ocele obmedzí vo zvyšku roku výrobu. V záujme klímy

Čínska spoločnosť Baowu Steel Group oznámila, že v druhom polroku tohto roka obmedzia produkciu ocele kvôli zníženiu emisií skleníkových plynov. Tlačí ju k tomu vládny záväzok.

Najväčší globálny producent ocele, čínska spoločnosť Baowu Steel Group, bude musieť znížiť výrobu vo zvyšku tohto roka. Reaguje tak na záväzok Pekingu dodržať limit na vypustené emisie skleníkových plynov v roku 2021. „Je to politická záležitosť s úplne nulovým priestorom na vyjednávanie. Obmedzenie výroby musíme skrátka zaviesť, “ uviedol v tlačovom vyhlásení šéf spoločnosti Chen Derong.

Čína totiž pre tento rok sľúbila, že výrobu ocele zníži. Lenže v prvom polroku došlo naopak k medziročnému rastu o necelých 12 percent. A tak nezostáva iné než dodržanie záväzku docieliť obmedzením produkcie ocele v zostávajúcich šiestich mesiacoch.

Baowu Steel Group tiež uviedla, že druhý tohtoročný polrok využije k urýchleniu reštrukturalizácie svojej výroby, čo by malo pomôcť redukovať emisie skleníkových plynov v nasledujúcich rokoch, aby tým významne utrpela práve produkcia ocele. Skupina vlani vyrobila okolo 115 miliónov ton tohto kovu, čo bolo o 15 percent viac, než produkcia celej Indie.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *