Ešte počas štvrtku sa trhová cena Bitcoinu priblížila k 43 tisícom dolárov. Pred víkendom sa však najpopulárnejšia kryptomena ocitla pod predajným tlakom, podobne ako ostatné digitálne meny.

Kryptomeny pod ťarchou akciových výpredajov strácali hodnotu

Ešte počas štvrtku sa trhová cena Bitcoinu priblížila k 43 tisícom dolárov. Pred víkendom sa však najpopulárnejšia kryptomena ocitla pod predajným tlakom, podobne ako ostatné digitálne meny. Na trh sa preliala zlá nálada z akciových búrz.

Bitcoin v tom nie je sám

Bitcoin, Ethereum a väčšina ďalších kryptomien zažila v piatok dramatický prepad svojich hodnôt. Bitcoinu sa nepodarilo udržať nad hranicou 40-tisíc dolárov a po väčšinu uplynulého víkendu sa obchodoval medzi 39,5 a 40-tisíc. Pritom ešte vo štvrtok sa jeho cena blížila 43-tisíc dolárov, potom ale nastal prudký pád. Počas necelých dvoch dní Bitcoin stratil takmer osem percent. Viac ako sedem percent odpísala aj druhá najobchodovanejšia kryptomena Ethereum.

Vývoj na akciových trhoch

Kryptomenový trh sa zviezol na zlej nálade investorov na akciových burzách. Wall Street a ďalšie trhy totiž počas piatkového obchodovania prepadli najviac za niekoľko mesiacov. Akcie totiž zasiahli výpredaje kvôli prebiehajúcej výsledkovej sezóne. Verejne obchodované spoločnosti totiž postupne oznamujú svoje hospodárenie za prvý tohtoročný štvrťrok. Napríklad akcie streamovacej služby Netflix počas posledných piatich dní stratili viac ako tretinu svojej hodnoty kvôli odlivu predplatiteľov.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *