Kryptomenová burza FTX skrachovala. Hľadá sa miliarda dolárov, ktorá chýba jej klientom

Kryptomenová burza FTX skrachovala. Hľadá sa miliarda dolárov, ktorá chýba jej klientom

Povesť kryptomien utrpela v posledných dňoch vážnu ranu. Vtedy sa počiatočné problémy burzy kryptomien FTX zmenili na jej pád. Ľudia blízki burze dokonca hovoria o podivných prevodoch stoviek miliónov dolárov jej klientov.

Z účtov FTX zmizli peniaze

Podľa zdrojov agentúry Reuters chýba klientom burzy kryptomien FTX najmenej miliarda dolárov. Tieto peniaze mali záhadne zmiznúť z účtov FTX. Podľa týchto zdrojov mal zakladateľ a majiteľ burzy Sam Bankman-Fried tajne previesť približne 10 miliárd USD z účtov FTX na účty inej svojej spoločnosti Alameda Research.

Chýbajúce 1 až 2 miliardy USD

Veľká časť tejto sumy však mala zmiznúť. Jeden zo zdrojov, na ktoré sa odvoláva agentúra Reuters, hovorí o sume približne 1,7 miliardy dolárov, zatiaľ čo druhý zdroj uvádza sumu medzi 1 a 2 miliardami dolárov. Bankman-Fried pre agentúru Reuters uviedol, že prevod 10 miliárd dolárov určite nebol tajný. Ale kam išla jedna až dve miliardy dolárov, zakladateľ FTX neuviedol.

Hodnota bitcoinu počas víkendu naďalej výrazne kolísala. V piatok Bitcoin prudko posilnil, aby v sobotu opäť stratil a obchodoval sa pod 17 000 USD. Ostatné kryptomeny zaznamenali podobné výkyvy.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *