Dolar

Dolár sa spamätáva z dôsledkov atentátu na Solejmáního

Americký dolár začiatkom týždňa vymazal časť strát, ktoré utrpel kvôli útoku amerického dronu na iránskeho generála.

Voči japonskému jenu sa dolár dostal v pondelok prakticky na predchádzajúcu úroveň, voči švajčiarskemu franku však zostal nepatrne slabší ako pred usmrtením iránskeho generála Kásima Solejmáního. Investori predsa len zostávajú ostražití a čakajú, ako sa bude situácia na Blízkom východe vyvíjať.

Podľa Johna Doylea, viceprezidenta americkej investičnej spoločnosti Tempus Inc je však nutné pripomenúť, že japonský jen voči doláru mierne posilňoval už pred vyhrotením americko-iránskych vzťahov. „Je však pravdepodobné, že kvôli udalosti v Iráne jen voči doláru prestrelil, a tak sa počas nasledujúcich dní vráti na svoju pôvodnú apreciačnú trajektóriu,“ uviedol Doyle pre agentúru Reuters.

Jen sa voči doláru začiatkom týždňa ocitol na najsilnejšej úrovni za posledné tri mesiace, neskôr však mierne oslabil. Podobnú epizódou prešiel aj švajčiarsky frank, ktorý však zostáva voči doláru o necelého pol percenta silnejší ako pred iránskou krízou. Ďalšie dni ukážu, nakoľko bol výkyv dolára smerom nadol len krátkodobou záležitosťou a nakoľko mohlo ísť o zmenu trendu.

 

Zdroj: ČTK

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *