Obyvatelia Hongkongu prevádzajú majetok do stablecoinov

Burzu v Hongkongu ťahal farmaceutický sektor a výrobcovia automobilov

Hlavný akciový index hongkonskej burzy Hang Seng spevnil počas stredajšieho obchodovania asi o pol percenta. Trh rástol predovšetkým vďaka optimizmu spôsobenému pokrokom vo vývoji vakcíny proti koronavírusu a tiež posilneniu akcií automobiliek.

Hongkonské akcie sa v stredu vyviezli hore na správach o ďalšiej účinnej vakcíne proti koronavírusu. Zásadný pokrok totiž oznámila farmaceutická spoločnosť Moderna, ktorá prišla s očkovacou látkou, ktorá vykazuje 94,5percentnú účinnosť. Kvôli časovému posunu sa tak na hongkongskej burze neprejavili ďalšie pozitívne správy, ktoré oznámili spoločnosti Pfizer a BioNTech, ktoré spresnili účinnosť svojej spoločne vyvíjanej vakcíny na COVID-19.

Druhým silným rastovým impulzom hongkonskej burzy bol automobilový sektor. Nemecká automobilka Daimler totiž oznámila, že má v pláne spolupracovať s čínskym automobilovým holdingom Geely Automobile na vývoji novej generácie motorov pre hybridné automobily. Akcie Geely Automobile Holdings v jednej chvíli posilnili o takmer deväť percent a dostali sa na najvyššiu úroveň od júna 2018. Obchodovanie zakončili nakoniec „len“ o 6,9 percenta silnejšie ako o deň skôr.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *