ArcelorMittal zhoršuje výhľad globálneho dopytu po oceli

Podľa najväčšieho producenta ocele na svete bude dopyt po oceli klesať najmä kvôli obmedzovaniu výroby v automobilovom priemysle.

V tomto roku by sa na svetových trhoch malo predať asi o tri percentá menej ocele ako vlani. Vyplýva to z predpovede spoločnosti ArcelorMittal, ktorá je najväčším globálnym výrobcom tohto materiálu. Vedľa automobilového priemyslu je na vine tiež oslabujúce strojárstvo, ale tiež stále prebiehajúce nejasnosti okolo americko-čínskych obchodných vzťahov.

„Neustále čelíme nepriaznivým podmienkam na trhu. Najmä v treťom štvrťroku sa to podpísalo na poklese cien ocele, hoci vstupné náklady stále rastú, „uviedol pre Financial Times Lakšmí Mittal, výkonný riaditeľ celej skupiny.

Dopyt po oceli klesá celosvetovo. V treťom štvrťroku sa predalo medziročne o viac ako sedem percent menej ocele. Na druhej strane cena kľúčové suroviny pre jej výrobu, železná ruda, v júli vyšplhala na päťročné maximá, keď sa tona obchodovala v priemere za 126 dolárov. Na vine bol kolaps brazílskej spoločnosti Vale, ktorá je najväčším ťažiarom železnej rudy na svete.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *