gta, gta 6, trailer, rockstar games, vice city

Rozkrývame Tajomstvo GTA 6: Top 10 Faktov, ktoré Musíte Vedieť o Novom Prírastku do Legendárne Séria

Nedávno spoločnosť Rockstar Games oznámila dlho očakávané GTA 6, ďalší diel v sérii Grand Theft Auto. Oficiálny dátum vydania je stanovený na rok 2025. Zaujímavejšie je, že oznámenie trailera, pôvodne plánované na 5. decembra, bolo vydané deň skôr kvôli obavám z možných únikov materiálu. Tento neočakávaný krok vyvolal medzi fanúšikmi značné vzrušenie a očakávania, ktorí sa tešia na prvý pohľad na nadchádzajúcu hru. Na prvý pohľad na GTA 6 sa môžete pozrieť v nižšie uvedenom traileri.

Oficiálne Oznámenie v roku 2022

Prvé oznámenie GTA 6 prišlo vo februári 2022, kedy spoločnosť Rockstar Games prezradila, že GTA 6 je „v plnom prúde“ ako súčasť širšieho komunitného updatu GTA 5 a GTA Online. So správou, že Grand Theft Auto 6 je v „aktívnom príprave“, spoločnosť Rockstar tiež uviedla: „V mene celého nášho tímu vám všetkým ďakujeme za podporu a nemôžeme sa dočkať, až s vami vykročíme do budúcnosti!“ V auguste 2022 materská spoločnosť Rockstar Take-Two Interactive v rámci správy o finančných výsledkoch spoločnosti potvrdila, že vývoj GTA 6 „je v plnom prúde“. Generálny riaditeľ Take-Two Strauss Zelnick urobil niekoľko veľkých sľubov, čo GTA 6 dosiahne: „Vývoj ďalšieho dielu série Grand Theft Auto je v plnom prúde a tím Rockstar Games je odhodlaný opäť nastaviť tvorivé merítka pre sériu, náš priemysel aj pre všetku zábavu, rovnako ako sa to značke podarilo s každým jej predchádzajúcim dielom.“

Neprehliadnite: Grand Theft Auto VI Trailer

GTA 6 v roku 2025: Dátum vydania

Vývojári v spoločnosti Rockstar Games oficiálne potvrdili plánovaný dátum vydania GTA 6 na rok 2025. Oznámenie prišlo synchronizovane s uvedením trailera, ktorý hráčom poskytol náhľad na návrat do Vice City a predstavenie fascinujúceho konceptu nových charakterov. S daným dátumom vydania si môžu fanúšikovia začať označovať kalendáre a pripravovať sa na ďalšiu nezabudnuteľnú kapitolu v rámci ikonickej hernej série.

Platformy Novej Generácie

GTA 6 je potvrdené pre novú generáciu platforiem, konkrétne pre PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Oficiálna tlačová správa od Take Two výslovne uvádza: „GTA 6 prichádza na PlayStation 5 a Xbox Series X|S v roku 2025,“ aj keď nie je žiadna okamžitá zmienka o spustení na PC. Toto exkluzívne zameranie na špičkové konzoly predstavuje odchýlku od predchádzajúcich vydaní a pridáva sa k vzrušeniu okolo technologických pokrokov hry.

Pre zmenu však nebude GTA 6 spustené na predchádzajúcu generáciu konzol. Rozhodnutie vynechať PS4 a Xbox One pri spustení ukazuje, že GTA 6 je exkluzívna pre súčasnú generáciu. Tento krok naznačuje zameranie na plné využitie najnovšieho hardvéru konzol, sľubujúce bohatší a vizuálne ohromujúci herný zážitok.

Prečítajte si ďalšie články z rubriky [Rebríčky]

Vývojové Výzvy

Predĺžené obdobie vývoja GTA 6 je pripisované nebývalému úspechu GTA 5 a GTA Online. Spolu s rozsiahlym rámcom Red Dead Redemption 2 čelila spoločnosť Rockstar jedinečným výzvam pri vytváraní ďalšieho dielu série Grand Theft Auto. Tento pohľad do zákulisia vysvetľujú príčinu dlhého vývoja a zvyšuje očakávania, ktoré si kladie za cieľ prekonať svojich predchodcov.

gta, gta 6, rockstar, vice city, trailer

Predstavenie Lucie

Oficiálny trailer pre GTA 6 predstavuje Luciu, čo je významný míľnik ako prvá ženská hlavná hrdinka v histórii série GTA. Zatiaľ čo sú o jej postave iba obmedzené informácie, trailer však naznačuje dynamiku podobnú Bonnie a Clyde s ďalšou mužskou postavou. Toto predstavenie zdôrazňuje odhodlanie spoločnosti Rockstar k diverzifikácii charakterných rozprávacích línií a skúmaniu nových možností rozprávania v rámci GTA vesmíru.

Cesta tejto dvojice vraj bude horskou dráhou plnou lúpežou a tesných stretov so zákonom, čo by mohlo ukázať mechaniku prepínania postáv, ktorá sa stala charakteristickým znakom hry GTA 5. Možnosť striedania postáv by mohla ponúknuť dynamickú perspektívu rozprávania a umožniť hráčom prežiť dej z viacerých .

Návrat do Vice City v Leonide

GTA 6 nás vracia do Vice City. Zatiaľ čo pôvodná hra sa odohrávala v roku 1986, nové vydanie z roku 2025 sa bude odohrávať v prostredí, ktoré sa zdá byť moderné. Vice City, ktoré má byť „zatiaľ najväčšou a najúchvatnejšou evolúciou Grand Theft Auto“, sa zdá byť súčasťou väčšej mapy. Trailer nám poskytol pohľad na už spomínané mesto, ktoré je krajšie ako kedykoľvek predtým, a na vidiecku Floridu, ktorá je rovnako chaotická ako tá skutočná.

Na niektoré známe miesta, ako je Starfish Island, si budeme musieť počkať a uvidíme, či budeme môcť navštíviť staré známe miesta, ako je Malibu Club, Ocean View Hotel alebo Little Haiti, sa ešte len uvidí. Fanúšikovia nový trailer porovnávajú s lokáciami z pôvodného Vice City, čo dokazuje, ako neuveriteľne detailné je nové poňatie lokácií.

gta, gta 6, rockstar, vice city, trailer

Úniky a Kybernetická Bezpečnosť GTA 6

V septembri 2022 sa spoločnosť Rockstar ocitla tvárou v tvár nečakanej výzve, keď došlo k masívnemu úniku informácií. Tento incident zahŕňal neoprávnený prístup k raným fázam vývoja hry a zverejnenie doposiaľ nevidených záberov. Aj napriek zjavnému sklamaniu zo strany spoločnosti, ktorá starostlivo stráži svoje tajomstvá, bolo vyhlásené, že tento nechcený vývoj nebude mať negatívny dopad na kvalitu a plánované vydanie GTA 6. Napriek tomu, že fanúšikovia boli uistení o nepretržitom úsilí vývojárov a nulovom vplyve úniku na kvalitu hry, táto udalosť nepochybne pridáva do príbehu GTA 6 prvky nečakanej drámy.

Čítajte tiež: Sporiace účty: je to výhodné?

Rozširovanie GTA Vesmíru

Kolujú zvesti o ohromujúcej veľkosti mapy v nadchádzajúcom GTA 6, s náznakmi, že by mohla byť dokonca najrozsiahlejšia v celej histórii Rockstar Games. Prieskumné špekulácie ukazujú na možnosť zahrnutia nielen jedného, ale niekoľkých miest, čo by mohlo zahŕňať kombináciu ikonických lokalít ako Vice City, San Andreas, Liberty City a dokonca aj európskych destinácií.

Toto ambiciózne rozšírenie herného sveta sľubuje hráčom nielen obrovskú geografickú rozmanitosť, ale aj rôznorodé príležitosti na prieskum a dobrodružstvo. Zvesti o takto monumentálnej mape naznačujú, že GTA 6 by mohlo predstaviť herné prostredie, ktoré prekonáva všetky očakávania, a zároveň poskytne hráčom jedinečný a pohlcujúci zážitok z pohľadu rozmanitých prostredí a kultúr.

Bude v GTA 6 možnosť crossplay?

V súčasnej dobe žiadna zo hier od spoločnosti Rockstar nepodporuje cross-play, a zatiaľ nemáme informácie o tom, či bude táto funkcia zahrnutá v GTA 6. Aj keď stále nemáme žiadne konkrétne informácie ohľadom tejto funkcie v GTA 6, je pravdepodobné, že by to mohlo byť prvýkrát, keď sa táto možnosť objaví v jednej z ich hier. Toto by umožnilo hráčom na všetkých platformách hrať spoločne. Bez ohľadu na to, či hráte na konzole alebo PC.

gta, gta 6, rockstar, vice city, trailer

GTA 6 a Bitcoin

Ďalší únik informácií udáva, že GTA 6 bude obsahovať určitú formu kryptomeny a hráči sa tiež dočkajú návratu akciového trhu. Podľa informácií od Toma Hendersona táto funkcia pravdepodobne vychádza najmä od postáv na vyšších postoch v hre, najmä vtedy, keď treba rýchlo prevádzať veľké čiastky meny na postavu hráča.

Záver

Zatiaľ čo trailer GTA 6 očaril fanúšikov svojim vizuálom, postavami a sľubovanou hernou mechanikou, komunita s napätím vyzerá ďalšie podrobnosti a oficiálne aktualizácie od spoločnosti Rockstar Games. S priblížením dátumu vydania môžu nadšenci sledovať najnovšie správy, analýzy a názory, aby boli vždy perfektne informovaní. Odčítanie do ďalšej kapitoly Grand Theft Auto teraz začína naberať na obrátkach a fanúšikovia sa nemôžu dočkať ďalších pálčivých detailov v nasledujúcich dňoch.

Čítajte článok aj v iných jazykoch: česky