US trhy dňa 21.2.18 – prerušenie 6-dennej pozitivnej série

Na US trhoch sa pri utorkovom obchodovaní nepodarilo pokračovať v nastolenom režime pozitívnych uzáverov, ktorý trval šesť seáns. Tentoraz DJIA a SP 500 oslabili (Nasdaq Composite skôr stagnoval). Je potrebné spomenúť akcie Wal-Mart ako komponentov DJIA, ktoré zásadne oslabili (-10%) a tiež rastúce výnosy dlhopisov, čo nie je priaznivá pôda pre rast akcií.

Z týchto atribútov tiež rezultujú nasledujúce stavy indexov:

Blue chips index Dow Jones Industrial Average skončil na úrovni 24964 bodov (-1%) s bodovým úbytkom 254 bodov.
Ďalej technologický index Nasdaq Composite zakončil seansu na čísle 7234 bodov, čo bolo veľmi blízko nulovej zmeny (-0,07%).

Širší index SP 500 poklesol o -0,58% na hladinu 2716 bodov a tým došlo k zastaveniu 6-dňovej kladnej série zakončenie pri uzáveru burzových obchodov.

Negatívny vplyv na trhy mali opäť rastúce výnosy dlhopisov a skôr silnejším dolárom. Zvýšené výnosy bondov majú určitú súvislosť s reflexiou obáv zo zvýšenej inflácie, vyššie výnosy tiež navyšujú náklady na výpožičky a takisto vyššie výnosy môžu konkurovať pozornosti investorov vo vzťahu k akciám.

Stredajšie makrodáta podľa ekonomického kalendára budú tentoraz s vplyvom na trhy, keď jednotlivé položky vyzerajú takto: aplikácie nových hypoték podľa MBA, Redbook, PMI Composite flash s číslom 54,0 bodov, predaje existujúcich domov za január s predpokladom 5,65 mil. A takisto podrobný záznam z rokovania US centrálnej banky v podobe FOMC Minutes. Bude tu záležať ako jednotliví členovia komisie FED videli možnosti zvyšovania sadzieb.

Ak sa pozrieme na komoditné trhy, vidíme, že ropa WTI na NYMEX stojí 61,77 USD za barel a Brent je na kurze 64,67 USD za barel. Zlato na COMEX má cenu 1331,50 USD za trójsku uncu.

Na forexe je menový pár EUR/USD na hranici 1,2320 a vzťah medzi USD/JPY je na čísle 107,55.

Indikácia US futures na otvorenie indexov sledujú zatiaľ mínusové hodnoty, keď DJIA je -24 bodov a SP 500 -1,75 bodov.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *