Kryptomena: BTC sa aj po prepade drží nad hranicou 8 300 dolárov

Bitcoin sa aj po nedeľňajšom prepade ceny drží pohodlne nad hranicou 8 300 dolárov. Najvyššia hodnota z minulého týždňa 8 715 dolárov je tak stále „na dostrel“. Pokiaľ tento týždeň dôjde k poklesu ceny, potom by tento prepad podľa analytikov nemal mieriť pod hranicu 7 800 dolárov.

BTC sa teraz obchoduje za 8 345 dolárov za kus, a to aj po nedeľňajšom prepade o zhruba 100 dolárov z 8 460 dolárov, kam cena od piatku postupne klesala. Aj napriek tomu, že nedeľný prepad ceny bol mierny, tak vystrašil rad obchodníkov. Trh s kryptomenami stratil približne 2% svojej kapitalizácie v priebehu pár minút.

V posledných 24 hodinách väčšina kryptomien z TOP 15 zaznamenala mierny nárast ceny. Jedinou výnimkou bol už spomínaný BTC, ďalej BTC Cash, Bitcoin SV a UNUS SED LEO. Najvyšší nárast ceny zaznamenal XRP, a to konkrétne o 3,58% na 0,289 dolárov za kus. Ďalší zaujímavý nárast ceny zaznamenali Binance Coin, Stellar a Tron. Cena všetkých týchto kryptomien rástla o viac ako 2% v posledných 24 hodinách.

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *