Recenzia brokerského webu: Lynx – veľmi široká ponuka služieb od brokera roku 2016

Vo štvrtom diele našich recenzií budeme hovoriť o v ČR veľmi známej spoločnosti Lynx, ktorá by sa neoficiálne (možno aj oficiálne) dala považovať za jednotku v poskytovaní brokerských služieb na našom trhu. V recenzii budeme, ako je už zvykom, hodnotiť prehľadnosť stránok, aktuálnosť informácií a kvalitu ponúkaných služieb.

Prehľadnosť

Inak veľmi šikovné prostredie na stránke podľa nášho názoru trochu kazí obrovská reklama na poskytované služby uprostred domovskej stránky, čo ale chápeme, aj keď to nie je štandardom u konkurencie. Horná lišta veľmi prakticky rozdeľuje obsah webu na sekciu pre klientov, spravodajstvo a obchodovanie na burze. Už spomínané množstvo reklám ale zhoršuje inak vcelku bezproblémovú orientáciu na vizuálne dobre spracovanom webe spoločnosti Lynx.

Spravodajstvo

Od jednotky na trhu sme čakali podstatne viac. Najnovšia správa v sekcii akcií je z októbra minulého roka, čo možno označiť v lepšom prípade ako za žalostné. Na „obranu“ sekcie spravodajstva je tu jedna správa z rubriky makroekonomika „len“ tri dni stará, ale aj to je v medziach konkurencie v ČR podpriemerné. Toto je aspoň trochu vyvážené tým, že spoločnosť Lynx ponúka plno analýz na dennej aj týždennej báze zadarmo po bezplatnej registrácii.

Služby

Lynx využíva jeden z najlepších obchodných systémov TWS od Interactive Brokers, ktorý poskytuje stabilné prostredie. Veľmi sympatický je cieľ spoločnosti, a to minimalizovať všetky poplatky spojené s obchodovaním. Jednou z veľkých nevýhod je relatívne vysoký minimálny vklad vo výške 2000 $, ktorý je skoro desaťnásobný v porovnaní s niektorými konkurentmi na trhu. Spoločnosť organizuje mnoho webinárov, ktoré sú zamerané na rozvoj obchodníkov, a to ako profíkov, tak úplných začiatočníkov. Sympatická je tiež ponuka demo verzia, ktorá je ale obmedzená tým, že je pred použitím nutná aktivácia účtu (2000 $). Na internetových diskusiách nájdete minimum negatívnych recenzií na brokera Lynx, pre ktorého je toto skvelá vizitka. Nedostatok možno vidieť v nemožnosti obchodovania na Pražskej burze.

Všeobecné informácie

Lynx vznikla v roku 2006 v Holandsku a je považovaná za jednotku na našom trhu. Spoločnosť má najširšiu ponuku trhov v ČR, ale neponúka obchodovanie na Pražskej burze, čo môže byť podľa niektorých obchodníkov považované za nevýhodu. Kontaktovanie spoločnosti je veľmi jednoduché vzhľadom ku spomínanému počtu reklám na samotnom webe. Registráciu možno začať hneď prvým kliknutím po načítaní domovskej stránky. Všeobecne nás sklamala spravodajská sekcia, pretože sme čakali od jednotky na trhu podstatne viac, ale špičková ponuka služieb tento nedostatok hravo vyrovná.

Naše hodnotenie

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.