Recenzia CFD World

CFD world – recenzie a osobná skúsenosť

V dnešnom diele nášho seriálu o brokerských weboch sa pozrieme na brokera CFD world. Ide o riadeného regulovaného makléra, pod reguláciou Cyperskej komisie pre cenné papiere CySEC a v ČR na jeho fungovanie dohliada ČNB. Spoločnost je tiež viazaná pravidlami smernice MiFID. To znamená, že je povinná držať vklady užívateľov na oddelených účtoch, tak aby boli prostriedky prostriedky klientov v bezpečí.

recnezia brokera CFD world

Ako začať obchodovat?

Otvorenie účtu u CFD world je veľmi jednoduché a celý proces je hotový počas chvíľky. Zvoliť si môžete medzi DEMO alebo skutočným účtom. Demo účet je obmedzený na dobu 30 dní. Pri registrácii je potrebné uviesť osobné údaje ako e-mail alebo telefónne číslo. Pre dokončenie registrácie reálneho účtu budete musieť doložiť naskenovaný občiansky, prípadne vodičský peukaz, vrátane kontroly bydliska. V tomto odbore sa jedná o bežnú prax.

recnezia brokera CFD world

Na zadanú emailovú adresu budú zaslané prihlasovacie údaje

MetaTrader 5 - recnezia brokera CFD world

 

Obchodné platformy CFD world

Spoločnosť CFD world vsádza na osvedčený MetaTrader 5. Táto platforma patrí medzi užívateľsky najobľúbenějšie a nejrozšířenějšie. Jedná sa o jednu z najkvalitnejších platforiem na trhu. Jednou z nevýhod CFD world je fakt, že okrem MetaTrader 5 neponúka žiadnu inú alternatívu. V tomto prípade však záleží iba na osobných preferenciách.

 Čo sa dá obchodovat?

Názov spoločnosti CFD world na prvý pohľad napovedá o tom, s čím majú užívatelia možnosť obchodovať. CFD world ponúka iba CFD kontrakty. Ponuka je veľmi široká a je možné si vybrať medzi mennovými pármi, indexami, komoditami alebo akciami CFD. Nevýhodou asi môže byť pre niekoho neprítomnosť kryptomien. V tomto však osobne žiadny problém nevidím, pretože nie som zástancom obchodovania s týmto rizikovým aktívom.

Spoločnosť CFD world spadá pod reguláciu ESMA, z čoho vyplýva obmedzenie výšky maximálne dosiahnutej páky, a to 30:1. Pre hlavné menové páry je k dispozícii páka 30:1, pre tie menej známe potom 20:1.

Výhody

  • Regulovaný broker
  • MiFID, ESMA
  • Česká podpora
  • Rýchle exekúcie
  • Kvalitné analýzy
  • MetaTrader 5

Nevýhody

  • Broker pochádza z Cypru
  • Absencia kryptomien
  • Spread by mohol byť nižší

Zhrnutie

Suma sumárum, CFD world

Neprináša žiadne prevratné revolučné inovácie. Spoľahlivo vám však zaistí všetko, čo od brokera očakávate. Určite možno nájsť na trhu brokera s nižším spreadom, ale z osobnej skúsenosti môžem potvrdiť, že výška poplatkov nebýva pri obchodovaní tým najdôležitejším faktorom.

Celkové hodnotenie: