Recenzia brokerského webu: Patria – mnoho užitočných informácií v trochu neprehľadnom formáte

V ďalšom diele recenzií brokerských webov budeme hovoriť o tom, ako na nás zapôsobil brokerský portál Patria. Už tradične budeme hodnotiť predovšetkým prehľadnosť stránok, aktuálnosť informácií a množstvo ponúkaných služieb na portále.

Prehľadnosť webu

Webový portál Patria na prvý pohľad pôsobí neprehľadne, čo je spôsobené predovšetkým množstvom informácií, ktoré sú hneď na domovskej stránke k dispozícii. Orientáciu veľmi uľahčuje interaktívne menu vo forme záložiek, ktoré sú šikovne rozdelené do kategórií, a to veľmi oceňujeme. Stĺpik „najčítanejšie správy týždňa“ aspoň čiastočne zjednodušuje inak ťažkú ​​orientáciu na webe. Hneď na domovskej stránke môžeme vidieť sympatickú mapku, ktorá ukazuje, ako sa darí jednotlivým trhom a pod mapkou prebieha hodnota jednotlivých akciových indexov v reálnom čase, a to je užitočné k rýchlemu a povrchnému zhodnoteniu situácie.
Hodnotenie prehľadnosti 2/5

Spravodajstvo

Pre návštevníka webu, ktorý hľadá veľké množstvo správ zo sveta brokerov, je tento web skvelou voľbou. Neprehľadnosť stránok hravo preváži veľmi silná spravodajská základňa, ktorá po celý deň, a to vrátane večera, zásobuje relevantnými informáciami z ČR i zo zahraničia. Len pri testovaní tohto webu došlo k zverejneniu hneď niekoľkých správ.
Hodnotenie spravodajstva 5/5

Služby

Patria ponúka komplexné služby v oblasti obchodovania. Platforma verejne ponúka hneď tri druhy registrácií. Bezplatnú registráciu, ktorá sprístupní real-time dáta, real-time grafy, spravodajstvo, diskusnú stránku a mnoho ďalšieho. Tento ústretový krok smerom k začínajúcim obchodníkom na nás urobil dobrý dojem. V kategórii investor plus, ktorá je určená pokročilejším užívateľom, nájdeme k výhodám základného balíčka navyše real-time dáta z akciových búrz USA, ZE, Poľska a Maďarska. Posledná kategória Patria plus, ktorá je určená profesionálom, ponúka naviac predovšetkým real time dáta z forexu a peňažného trhu oproti verzii investor plus.
Hodnotenie služieb 4/5

Všeobecné informácie a kontaktné údaje

Patria bola založená v roku 1994 ako prvá investičná banka. Jej jediným akcionárom je Československá obchodná banka, a.s. Pre klientov preferujúci osobný kontakt je skvelou správou, že Patria sídli na ulici Jungmannova v centre Prahy a je tým veľmi dobre dostupná. Patria má hneď niekoľko telefónnych liniek a na email reaguje spravidla okamžite. Web ponúka slušný servis a veľmi dobré spravodajstvo. Jedinou nevýhodou je jeho neprehľadnosť, ktorú možno ale pomocou osobného nastavenia zlepšiť.
Hodnotenie: 3,7/5

Přidat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *